Jak zacząć przygodę z bukmacherką?

Zakłady bukmacherskie mogą sprawić wiele frajdy czy wzbogacić gracza o parę złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to dziedzina hazardu, której nieodłącznym elementem jest ryzyko utraty pieniędzy. Jednak odpowiednie podejście trzymanie czy trzymanie się zdrowych zasad, pozwoli skutecznie i rozsądnie poruszać się po bukmacherskim świecie.

Zakłady bukmacherskie od strony prawnej – gra tylko u legalnego bukmachera

W Polsce legalnie można korzystać wyłącznie z licencjonowanych zakładów bukmacherskich, które posiadają stosowną licencję na organizowanie gier drogą online czy w tradycyjnych punktach stacjonarnych. Pełną listę legalnych zakładów bukmacherskich znajdziemy na stronie Ministerstwa Finansów. A co ze znanymi europejskimi czy światowymi bukmacherami? Jeżeli nie postarali się spełnić wymagań zawartych w ustawie o grach hazardowych (wraz ze zdobyciem wspomnianej licencji) ich adresy internetowe do rejestru stron zakazanych. Jest to rejestr stron, które są blokowane przez dostawców Internetu, a próba obejścia blokad i korzystania z zagranicznych bukmacherów przez polskiego gracza, może skończyć się dla niego wysoką karą finansową.

Jak zacząć przygodę z bukmacherką?

Zanim zaczniemy obstawiać u bukmachera internetowego, najpierw musimy u niego założyć konto. Zaczynamy od wyboru firmy, z której usług zamierzamy korzystać. Warto dobrze się zastanowić i zbadać co oferują poszczególne zakłady – tutaj liczy się wysokość oferowanych bonusów dla nowych graczy, rozbudowana oferta, atrakcyjne kursy i wszystkie pozostałe dodatkowe opcje oferowane przez buka. Następnie niezbędna będzie rejestracja, możliwa do dokonania tylko przez pełnoletnich graczy – bukmacher zażąda np. skanu dowodu osobistego do potwierdzenia tożsamości oraz wieku gracza. Po sprawnym procesie rejestracji i zatwierdzenia konta graczowi pozostanie pierwsze zasilenie konta środkami finansowymi (pierwszy depozyt zazwyczaj jest objęty ekstra promocjami), za które możliwe będzie obstawianie.

Pamiętaj o podatkach u bukmachera

Gracz musi pamiętać o kwestiach podatkowych. Każdy zagrany kupon jest obarczony podatkiem od gier w wysokości 12% jego stawki, odprowadzanym przez organizatora zakładów. Dodatkowo w przypadku wygranych powyżej 2280 PLN naliczany jest ekstra podatek w wysokości 10% od wygranej, również odprowadzany przez bukmachera. Pierwszego podatku nie da się uniknąć. Drugiego już tak, jednak trzeba umiejętnie lawirować stawką, by wygrana na jednym kuponie nie przekraczała tej kwoty (zsumowane wygrane na kilku kuponach nie wliczają się do tego limitu).

Dobre zasady na początku bukmacherki

W dalszej części przygody z bukmacherką liczyć się już będą tylko wiedza, umiejętności i szczęście gracza. Najlepiej obstawiać te dyscypliny, na których gracz zna się najlepiej. Wtedy zdecydowanie łatwiej będzie mu przewidywać prawdopodobne wyniki. Warto również pamiętać, by grać wyłącznie za własne pieniądze (odradza się zaciągania kredytów, by zyskać środki na obstawianie) i nie obstawiać wszystkich środków na jeden zakład. Dobrze jest zapoznać się z różnego rodzaju systemami bukmacherskimi, które w praktyce są systemami dotyczącymi stawkowania (obstawiania zakładów według konkretnych schematów i wysokości stawek). Ta wiedza na pewno pozwoli rozsądniej podejść do tematu obstawiania i uniknąć paru pomyłek czy rozczarowań.